25 października (czwartek), godz. 18.00 Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42dzieje m

Prezentacja książki pt. Dzieje powiatu ostrołęckiego. Praca zbiorowa wydana przez Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe im. Adama Chętnika przy wsparciu samorządu Powiatu Ostrołęckiego.

18 pażdziernika 2018 r. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży gościła uczniów II klasy SP nr 10.

17 października 2018 roku po raz kolejny bibliotekę odwiedziły "Motylki" z Przedszkola nr 7.

Dzieci spędziły czas słuchając wierszy N. Usenko z książki "Niesmacznik" i M. Przewoźniaka z "Wielkiej księgi zagadek". W kolorowance szukały grzybów z Czerwonym Kapturkiem.

18.10 (czwartek), godz. 18.00 MBP, ul. Głowackiego 42KWm

OSTROŁĘCKI DZIEŃ ŚW. JANA PAWŁA II

Wieczór organizowany dla uczczenia 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską

Co roku 10 października obchodzony jest w Polsce Dzień Drzewa.

Święto tej wspaniałej rośliny było okazją do spotkania z pięcioletnimi "Stokrotkami" z Przedszkola Nr 9 i rozmowy o znaczeniu drzew dla całej naszej planety. Przedszkolaki wysłuchały również pięknej opowieści Petera Carnavasa o Edwardzie, bohaterze książki "Ostatnie drzewo w mieście", który ocalił swoje miasto przed szarością.

Na zakończenie spotkania "Stokrotki" wykonały własne drzewo marzeń.

11 października (czwartek), godz. 12,00, Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42Rzonca m

LITERATURA i NIEPODLEGŁOŚĆ - debata literacka z udziałem literaturoznawców: prof. dr hab. WIESŁAWA RZOŃCY, dr KAROLA SAMSELA, mgr JAKUBA PYDY.