Zapraszamy na Wieczór DionizyjskiMaliszewski m

3 sierpnia 2018 r. (piątek), godz. 18.30, MBP w Ostrołęce ul. Głowackiego 42

W programie:

• Uroczyste Podsumowanie XXVI Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego
  • Koncert piosenki literackiej -  Piotr Grzyb (muzyka, wokal).

6 czerwca wizytę w Filii Nr 2 złożyły starszaki z Punktu Przedszkolnego „Kangurek”.

Wybraliśmy się się do Timoru Wschodniego, dalekiego i egzotycznego kraju, aby wysłuchać historii o dwóch zwaśnionych kangurach drzewnych z cyklu „Mądre bajki z całego świata”. Po rozmowie na temat bajki przedszkolaki stwierdziły, ze nie warto tracić czasu na kłótnie i dobrze mieć przyjaciela, na którego zawsze można liczyć. Na zakończenie, po kilku „kangurzych” zabawach, sympatyczni goście stworzyli kolorowego, słomkowego dmuchawca.

Wielką niespodzianką były podarunki od dzieci: własnoręcznie wykonany kolorowy bukiet kwiatów i rysunki.

21 czerwca (czwartek), godz. 18.00 Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42Sopuchm

Benefis literacki z okazji 85. urodzin KAZIMIERZA SOPUCHA i prezentacja Jego książki poetyckiej pt. Mgła.

Kazimierz Sopuch –  poeta, emerytowany profesor, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Gdańskiego- pochodzi ze wsi Jawory

12 czerwca (wtorek), godz. 18.00  Czytelnia MBP,  ul. Głowackiego 42 brodokm

Premiera książki poetyckiej JOANNY BRODOWSKIEJ pt. Kroplówka pełna światła.

Spotkanie prowadzi dr Karol Samsel.

Sobota, 9 czerwca 2018nocm18

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza do swojej siedziby przy ul. Głowackiego 42 już od godz. 17.30

W programie m.in.:

STREFA: KSIĄŻKA UCZY I BAWI  /Czytelnia - I piętro/

Zbliżające się święto wszystkich dzieci było okazją do spotkania z czteroletnimi „Słoneczkami” z Bajkowej Krainy i rozmowy o ich rówieśnikach mieszkających na różnych kontynentach. Odbyliśmy także podróż do gorącej Afryki i małego kraju Benin, aby poznać bajkę o białym słoniku z cyklu „Mądre bajki z całego świata”. Przedszkolaki zgodnie przyznały, że nie należy osądzać kogoś po wyglądzie i dobrze, że każdy człowiek jest niepowtarzalny i wyjątkowy.

Po poważnych rozmowach i wesołych zabawach mili goście stworzyli własnego, wyjątkowego słonika.