30 maja 2019 r. (czwartek), godz. 17.00 MBP, ul. Głowackiego 42kurpie

SPOTKANIE MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻKI: w kurpiowskich klimatach, przy kurpiowskich przysmakach.

Clipboard01

16 maja Filię Nr 2 odwiedziły  roześmiane i rozśpiewane czteroletnie „Jagódki” z przedszkola Akademia Maluchów.

Na pamiątkę spotkania wykonały kolorowy obrazek ze słonikiem.

16 maja (czwartek), godz. 18.00 (MBP, ul. Głowackiego 42)wl m

Prezentacja książki Wojciecha Łukaszewskiego pt. Nowe jarzmo. Życie społeczno-polityczne na północnym Mazowszu w latach 1945-1956.

Wojciech Łukaszewski (ur. 1977 w Przasnyszu) – nauczyciel, historyk, regionalista, dziennikarz, urzędnik samorządowy.

30 kwietnia Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży odwiedziła klasa II Szkoly Podstawowej nr 10.

W związku ze zbliżającym się świętem 3 Maja temat spotkania też był bardzo "poważny". Omówienie wybranych artykułów Konwencji o Prawach Dziecka. Wiedzą, przykładami i odpowiednim poziomem przekazywania wiedzy posłużyła nam książka Anny Czerwińskiej-Rydel i Renaty Piątkowskiej "Moje prawa ważna sprawa". W ramach plastycznej części zajęć dzieci wykonywały zakładki do książek.

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Filia Nr 2 gościła 25 kwietnia dzieci z Punktu Przedszkolnego „Kangurek”.

Podczas spotkania przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych książkach, zaletach czytania oraz rozwiązywały zagadki literackie. Wysłuchały również historii Kajtka- małego miłośnika książek i wyczarowały kolorowe, wiosenne drzewo.

Filia Nr 2, wspólnie z pięcioletnimi „Słoneczkami” z Przedszkola nr 1, świętowała 12 kwietnia Dzień Czekolady.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o ulubionych rodzajach czekolady, jej wadach i zaletach oraz gimnastyce „poczekoladowej”. Przedszkolaki wzięły udział w degustacji tego ulubionego na całym świecie przysmaku a na pamiątkę wykonały kolorowe torciki.